Sivu 1/1
					
				Nenustannokka?
				Lähetetty: La 06.02.2010 22:48
				Kirjoittaja fifixi
				Kätkössä Nenustannokka (GC10019) on jotain erikoista koska se tulee mukaan lokiseurannan lokeihin vaikka haku on rajattu esim. 10km säteeseen kotipisteestä (Tampere). Matkaa kätkölle on kuitenkin ~140km. Muita vastaavia hakuehtoihin kuulumattomia kätköjä en ole listalla huomannut.
			 
			
					
				Re: Nenustannokka?
				Lähetetty: La 06.02.2010 23:19
				Kirjoittaja haksu10
				fifixi kirjoitti:Kätkössä Nenustannokka (GC10019) on jotain erikoista koska se tulee mukaan lokiseurannan lokeihin vaikka haku on rajattu esim. 10km säteeseen kotipisteestä (Tampere). Matkaa kätkölle on kuitenkin ~140km. Muita vastaavia hakuehtoihin kuulumattomia kätköjä en ole listalla huomannut.
Kiitokset huomiosta!
Etäisyyslaskentarutiinin näköjään olen tehnyt vaiheessa jossa on täytynyt olla paremman muuttujasilmukoinnin opiskelu vaiheessa. Sen verran omituista koodia nimittäin löysin etten meinannut uskoa. 
Koska en ryyppäile koodatessa, tai muutenkaan kuin korkeintaan lasin 

 en voi asiaa laittaa humalaisen houretuotoksen piikkiin (ellei sitten on ollut lasissa odotettua vahvempaa tuotosta...) joten pakko olla jokin harjoittelukoodinpätkä.
Mutta nyt kyseinen kohta on koodattu uusiksi ja tämän aavekätkön pitäisi pysyä poissa 

 
			 
			
					
				Re: Nenustannokka?
				Lähetetty: La 06.02.2010 23:25
				Kirjoittaja fifixi
				ISO kiitos, aavekätkö ei ole enää listalla kummittelemassa 

 
			 
			
					
				Re: Nenustannokka?
				Lähetetty: Su 07.02.2010 0:18
				Kirjoittaja Jusu
				Mutta tervetuloa Nenustannokan kätkölleni kuitenkin. Se on ainakin mun mielestäni hieno paikka. 
