GeoCheckerin päivitystä
GeoCheckerin päivitystä
GeoCheckeristä tuli tänään klo 22:30 käyttöön uusi versio.
Uusi versio sisältää N/S sekä E/W -valinnat koordinaateissa (sekä kuumissa pisteissä), oletuksena käytössä on edelleen Suomessa tutut N ja E. Muutoksen syynä on "kun tätä haluttiin" ja toki nyt voi tehdä mielipuolisia kuumia pisteitä jne
Teknisesti muutos oli hyvin suuri joten (kovasta testaamisesta huolimatta) jotain epänormaalia on voinut eksyä mukaan. Tänne siis sanaa heti jos omituista ilmenee. Varsinaiseen tarkastusrutiiniin muutoksia ei tullut kuin siltä osin että muiden tarkastusten lisäksi huomioidaan N/S ja E/W -valinta joten tältä osin checkerin toimivuus ei ole muuttunut.
Muutoksen myötä toistaiseksi checker ei tarkasta yritettyjen koordinaattien järjellisyyttä täydellisesti eikä välttämättä osaa muotoilla koordinaatteja täydelliseen muotoon (etunolla E:ssä jne) mutta kehitys etenee tältäkin osin, nyt ensin täytyy testata että itse rutiinit ovat kunnolla rakenneltu (ja paras tapa löytää omituisimmat ongelmat on laittaa tuotos käyttöön...).
Toivotaan siis parasta ja pahoittelut etukäteen mahdollisista ongelmista...
Uusi versio sisältää N/S sekä E/W -valinnat koordinaateissa (sekä kuumissa pisteissä), oletuksena käytössä on edelleen Suomessa tutut N ja E. Muutoksen syynä on "kun tätä haluttiin" ja toki nyt voi tehdä mielipuolisia kuumia pisteitä jne
Teknisesti muutos oli hyvin suuri joten (kovasta testaamisesta huolimatta) jotain epänormaalia on voinut eksyä mukaan. Tänne siis sanaa heti jos omituista ilmenee. Varsinaiseen tarkastusrutiiniin muutoksia ei tullut kuin siltä osin että muiden tarkastusten lisäksi huomioidaan N/S ja E/W -valinta joten tältä osin checkerin toimivuus ei ole muuttunut.
Muutoksen myötä toistaiseksi checker ei tarkasta yritettyjen koordinaattien järjellisyyttä täydellisesti eikä välttämättä osaa muotoilla koordinaatteja täydelliseen muotoon (etunolla E:ssä jne) mutta kehitys etenee tältäkin osin, nyt ensin täytyy testata että itse rutiinit ovat kunnolla rakenneltu (ja paras tapa löytää omituisimmat ongelmat on laittaa tuotos käyttöön...).
Toivotaan siis parasta ja pahoittelut etukäteen mahdollisista ongelmista...
7.7.2018 jälkeen kirjoittamani viestit olen kirjoittanut yksityishenkilönä ja kätköilijänä "haksu10", en sivustoon liittyvänä taikka sen ylläpitäjänä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Re: GeoCheckerin päivitystä
kuumia pisteitä... Nyt olen nukkunut ohi kun en tajua noista mitään. Vaimolta kyselin tuossa että voinko tarkastella hänen kuumia pisteitä ja sain vaan selkääni. kiitti vaan. No, eiköhän nuokin selviä aikanaan
Onko nimesi jo tuolla? -> http://www.koti.phnet.fi/tonny/
Re: GeoCheckerin päivitystä
Johtuneeko päivityksestä mutta saan checkeristä vain hyvin informatiivisen ilmoituksen "Virhetoiminto!". No idea mikä menee pieleen.
Re: GeoCheckerin päivitystä
Nyt (ehkä) toimii paremmin... virheilmoituksen "informatiivisuus" johtuu siitä että tuota virhettä ei missään tapauksessa voi tapahtua joten siksi sitä ei enempää selitelläkään, tosin joskus se sitten tapahtuu, vaika ei pitäisi tapahtua, joten....Miau kirjoitti:Johtuneeko päivityksestä mutta saan checkeristä vain hyvin informatiivisen ilmoituksen "Virhetoiminto!". No idea mikä menee pieleen.
7.7.2018 jälkeen kirjoittamani viestit olen kirjoittanut yksityishenkilönä ja kätköilijänä "haksu10", en sivustoon liittyvänä taikka sen ylläpitäjänä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Re: GeoCheckerin päivitystä
GeoCheckeristä on nyt julkaistu uusi versio.
Ainoa varsinainen muutos on kätkön omistajan mahdollisuus valita entisen "tarkastuksia / 10 minuuttia" sijaan myös kyseinen aikaraja väliltä 10 minuuttia - 1 vuorokausi. Koska checkeriin oli hyvin kiinteästi koodattu tuo aikaraja niin muutettavaa oli hyvin paljon joten jälleen on vaara että jotain olen mokannut
Käytännössä "normaalin" 10 minuutin aikarajan osalta ei pitäisi mitään ongelmia olla. Mahdolliset ongelmat voivat ilmaantua pidemmissä ajanjaksoissa ja näissäkin lähinnä checkerin sisäisten valvontajärjestelmän virheellisenä estolaukaisuna. Olen kyllä testannut jälleen laajasti ja kaikin mieleen tulevin tavoin uutta versiota mutta vasta varsinainen normaali käyttö osoittaa mahdolliset logiikkavirheet.
Kahtotaan siis mitäpä kaikkea bugia tästä vielä löytyykään
Ainoa varsinainen muutos on kätkön omistajan mahdollisuus valita entisen "tarkastuksia / 10 minuuttia" sijaan myös kyseinen aikaraja väliltä 10 minuuttia - 1 vuorokausi. Koska checkeriin oli hyvin kiinteästi koodattu tuo aikaraja niin muutettavaa oli hyvin paljon joten jälleen on vaara että jotain olen mokannut
Käytännössä "normaalin" 10 minuutin aikarajan osalta ei pitäisi mitään ongelmia olla. Mahdolliset ongelmat voivat ilmaantua pidemmissä ajanjaksoissa ja näissäkin lähinnä checkerin sisäisten valvontajärjestelmän virheellisenä estolaukaisuna. Olen kyllä testannut jälleen laajasti ja kaikin mieleen tulevin tavoin uutta versiota mutta vasta varsinainen normaali käyttö osoittaa mahdolliset logiikkavirheet.
Kahtotaan siis mitäpä kaikkea bugia tästä vielä löytyykään
7.7.2018 jälkeen kirjoittamani viestit olen kirjoittanut yksityishenkilönä ja kätköilijänä "haksu10", en sivustoon liittyvänä taikka sen ylläpitäjänä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Re: GeoCheckerin päivitystä
Checkerissä bugi, joka herjaa 'annoit koordinaatit väärässä muodossa' tjsp.
Eli jos laitat naatit xx.yy.0zz eli sarjan alkuun 0 niin se tulkitsee sen jollain lailla väärin. jos taas laitat naatit xx.yy.zz <-- jätät sen alun nollan poikkeen niin checkeri työntää siihen itse nollan jolloinka toimii.
Eli jos laitat naatit xx.yy.0zz eli sarjan alkuun 0 niin se tulkitsee sen jollain lailla väärin. jos taas laitat naatit xx.yy.zz <-- jätät sen alun nollan poikkeen niin checkeri työntää siihen itse nollan jolloinka toimii.
Re: GeoCheckerin päivitystä
Kiitokset huomiosta!Torspo kirjoitti:Checkerissä bugi, joka herjaa 'annoit koordinaatit väärässä muodossa' tjsp.
Eli jos laitat naatit xx.yy.0zz eli sarjan alkuun 0 niin se tulkitsee sen jollain lailla väärin. jos taas laitat naatit xx.yy.zz <-- jätät sen alun nollan poikkeen niin checkeri työntää siihen itse nollan jolloinka toimii.
Checkeristä tuli uusi painos tänään jossa on mm. parannettu numeroiden tulkintaa. Tulkintakaavaan oli kuitenkin eksynyt ajatusvirhe jossa kaksi etunollaa lisättiin jos viimeinen numero-osa oli alle kymmenen, ja yksi mikäli viimeinen numero-osa oli alle sata. Väärin: tietysti olisi pitänyt tarkastaa numero-osan pituus (1,2 vai 3 merkkiä) eikä sen numeraalista arvoa...
Nyt korjattu ja toimii taas oikein sekä pahoitteluni virheestä!
7.7.2018 jälkeen kirjoittamani viestit olen kirjoittanut yksityishenkilönä ja kätköilijänä "haksu10", en sivustoon liittyvänä taikka sen ylläpitäjänä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Re: GeoCheckerin päivitystä
Checkeri toimii vallan mainiosti (mutta jostain syystä herjaa vain EI! EI! EI!
eiku...
Hyvin toimii, mutta käyttäjät yrittävät tahallaan/vahingossa kaukaisia pisteitä (esim päiväntasaajalle!).
Sen vuoksi (luulen) kartta avautuu jonnekin Huitsin Nevadaan.
Olisiko mahdollista pitää kartta joko oikeitten (sivusto ei taida tietää) tai ainakin mysteerin annettujen koordsien kohdalla.
Tai antaa käyttäjälle mahdollisuus valita kartan keskipiste.
Kunhan ajattelin ääneen. Joskus sitten kun chekkeriä mahdollisesti fixataan.
eiku...
Hyvin toimii, mutta käyttäjät yrittävät tahallaan/vahingossa kaukaisia pisteitä (esim päiväntasaajalle!).
Sen vuoksi (luulen) kartta avautuu jonnekin Huitsin Nevadaan.
Olisiko mahdollista pitää kartta joko oikeitten (sivusto ei taida tietää) tai ainakin mysteerin annettujen koordsien kohdalla.
Tai antaa käyttäjälle mahdollisuus valita kartan keskipiste.
Kunhan ajattelin ääneen. Joskus sitten kun chekkeriä mahdollisesti fixataan.
-stebu
Re: GeoCheckerin päivitystä
Kiitokset huomiosta!stebu kirjoitti:Olisiko mahdollista pitää kartta joko oikeitten (sivusto ei taida tietää) tai ainakin mysteerin annettujen koordsien kohdalla.
Tai antaa käyttäjälle mahdollisuus valita kartan keskipiste.
Kunhan ajattelin ääneen. Joskus sitten kun chekkeriä mahdollisesti fixataan.
Kätkön oikeaa sijaintia ei tosiaan ole tiedossa geocheckerillä mutta nyt checkerin omistajakarttaa on muutettu ja toimii (toivottavasti) siten että keskipisteen laskentaan otetaan mukaan vain suurinpiirtein (nelikulmiotutkinta) Suomen alueella sijaitsevat kätköt ja näiden perusteella kartta keskitetään ja valitaan zoomaustaso.
Jos em. keskipistelaskenta on kuitenkin saanut merkittävästi Suomen ulkopuolelle osuneen keskipisteen (mitä tosin ei pitäisi tapahtua) niin kartta keskitetään ja zoomataan siten että kartalla näkyy koko Suomi.
Uskoisin että nyt tuo kartta on huomattavasti paremmin palveleva.
7.7.2018 jälkeen kirjoittamani viestit olen kirjoittanut yksityishenkilönä ja kätköilijänä "haksu10", en sivustoon liittyvänä taikka sen ylläpitäjänä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Re: GeoCheckerin päivitystä
Kiitos!!!
Nyt avautuu kartta heti oikeasta kohdasta ja aika hyvällä zoomilla.
Vihjeeksi voin sanoa ettei Ei Mitään -kätkön kumpikaan koordinaatti ole 00 00.000, eikä noissa pisteissä ole edes kuumia pisteitä.
Nyt avautuu kartta heti oikeasta kohdasta ja aika hyvällä zoomilla.
Vihjeeksi voin sanoa ettei Ei Mitään -kätkön kumpikaan koordinaatti ole 00 00.000, eikä noissa pisteissä ole edes kuumia pisteitä.
-stebu
Re: GeoCheckerin päivitystä
Onkos zekkeriin tullut taas päivitystä, kun virheellisen turvakoodin jälkeen pitää nakutella naatit uudelleen? Ennen muistaakseni pystyi suoraan korjaamaan turvakoodin.
Toinen ongalma esiintyy käytettäessä checkeriä kännykällä. Ainakin Opera Minillä pitää ennen jokaista uudelleenyritystä (siis saavuttaessa "yritähän uudelleen" -linkistä) reloadata tarkistussivu uudelleen, sillä muussa tapauksessa turvakoodi ei kelpaa ja joutuu kirjoittamaan kaiken uudelleen (ks. ed. kappale).
Toinen ongalma esiintyy käytettäessä checkeriä kännykällä. Ainakin Opera Minillä pitää ennen jokaista uudelleenyritystä (siis saavuttaessa "yritähän uudelleen" -linkistä) reloadata tarkistussivu uudelleen, sillä muussa tapauksessa turvakoodi ei kelpaa ja joutuu kirjoittamaan kaiken uudelleen (ks. ed. kappale).
** H&I. - aivourheilija **
Re: GeoCheckerin päivitystä
Kiitokset huomioista! Checkeriin ei ole muutoksia tullut... mutta kaikilla sivuilla käytettäviin osuuksiin on tullut päivityksiä mm. automaattipäivityksen muuttujien paremman muistissapidon johdosta.H&I. kirjoitti:Onkos zekkeriin tullut taas päivitystä, kun virheellisen turvakoodin jälkeen pitää nakutella naatit uudelleen? Ennen muistaakseni pystyi suoraan korjaamaan turvakoodin.
Toinen ongalma esiintyy käytettäessä checkeriä kännykällä. Ainakin Opera Minillä pitää ennen jokaista uudelleenyritystä (siis saavuttaessa "yritähän uudelleen" -linkistä) reloadata tarkistussivu uudelleen, sillä muussa tapauksessa turvakoodi ei kelpaa ja joutuu kirjoittamaan kaiken uudelleen (ks. ed. kappale).
Muuten niillä ei ole ollut toimintaan mitään merkitystä mutta checkerissä turvakoodivirhetilanteessa infolippu-muuttuja pistetään päälle ja tämä tapahtui ennen muuttujia käsittelevän aliohjelman kutsumista. Muutettu aliohjelma kuitenkin käytti muuttujia eri lailla ja palautti infolipun vanhan arvon eli nollasi sen. Niinpä checker puuskuttikin väärästä turvakoodista huolimatta tarkastusosuuteen missä valvontalogiikka huomasi ristiriitatilanteen ja teki hätäpysäytyksen. Tuloksena oli ruudulle pelkkä virheilmoitus ilman koordinaattilomaketta.
Nyt tuo infolippu nerokkaasti pistetään päälle vasta aliohjelmakutsun jälkeen ja kaikki toimii taas oikein. Valitettavasti ei edes käynyt mielessä että nuo muutokseni vaikuttaisi eri lailla johonkin tiettyyn osuuteen, eli tässä tapauksessa checkeriin, joten en osannut tarkastaa toimintaa
7.7.2018 jälkeen kirjoittamani viestit olen kirjoittanut yksityishenkilönä ja kätköilijänä "haksu10", en sivustoon liittyvänä taikka sen ylläpitäjänä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Re: GeoCheckerin päivitystä
Kiitokset korjauksesta.
Mutta vielä: jostain syystä enää ei tule tietoa siitä kuinka kauan on aikaa jäljellä ennen kuin seuraavan kerran saa tsekkauttaa. Jokseenkin turhauttavaa nakutella naatit ja saada ilmoitus siitä, että pitää vielä odottaa (edes tässä ei kerrota kuinka kauan) ja samalla kuin kiusaksi pyyhitään juuri kirjoitetut naatit pois. Että "ähäkutti, mitäs hätäilit".
Mutta vielä: jostain syystä enää ei tule tietoa siitä kuinka kauan on aikaa jäljellä ennen kuin seuraavan kerran saa tsekkauttaa. Jokseenkin turhauttavaa nakutella naatit ja saada ilmoitus siitä, että pitää vielä odottaa (edes tässä ei kerrota kuinka kauan) ja samalla kuin kiusaksi pyyhitään juuri kirjoitetut naatit pois. Että "ähäkutti, mitäs hätäilit".
** H&I. - aivourheilija **
Re: GeoCheckerin päivitystä
Hieman hankaloitti kun ei tiennyt tarkkaan minkälainen tarkalleen on tuo "ilmoitus siitä, että pitää vielä odottaa". Mutta ilmoitus lienee ollut tarkalleen tämänlainen: "Et voi tehdä uutta tarkastusta juuri nyt. Ole hyvä ja odota ennen seuraavaa tarkastustasi."H&I. kirjoitti:Kiitokset korjauksesta.
Mutta vielä: jostain syystä enää ei tule tietoa siitä kuinka kauan on aikaa jäljellä ennen kuin seuraavan kerran saa tsekkauttaa. Jokseenkin turhauttavaa nakutella naatit ja saada ilmoitus siitä, että pitää vielä odottaa (edes tässä ei kerrota kuinka kauan) ja samalla kuin kiusaksi pyyhitään juuri kirjoitetut naatit pois. Että "ähäkutti, mitäs hätäilit".
Sain nimittäin kyseisen tilanteen toistettua ja sen myötä purettua ongelman. Tuo yksinkertainen ilman aikatietoa oleva ilmoitus tulee geocheckerin sisäiseltä valvonnalta vain tilanteessa jossa käyttäjä on tekemässä tarkastusta vaikka sen ei pitäisi olla mahdollista ja varsinaiset suojaukset eivät ole huomanneet mitään kieroutta, eli lähinnä jonkun checkerin virheellisen tarkastusoikeuslaskennan myötä. Tällöin checkeri lyö jarrut kiinni tuon ilmoituksen myötä.
Checkeriin tehdyn vapaavalintaisen "sallittu x tarkastusta y minuutin aikana" myötä oli mukaan kuitenkin tullut juurikin tuollainen virheellinen oikeuslaskenta; aikamäärittelyssä ollut sekuntilasku kiinteällä kymmenen minuutin ajalla oli aiemmin "60*10" ja olinkin muuttanut tuosta väärän osan eli ensimmäisen numeron, tuo oli siis muodossa "z*10". Tällöin esim. 10 minuutin aika sekunteina olikin "10*10" eli 100 sekuntia. Checkeri siis tarkasti hakumäärän vain 100 sekunnin ajalta kun piti olla 600 sekunnin ajalta
Tästä virheestä johtuen checkeri antoikin tarkastuslomakkeen normaalisti vaikka tarkastuksien määrä olisikin ollut jo täynnä, luullen että tarkastus on sallittua. Mutta jälleen tuo maaginen sisäinen valvonta huomasi asian ja pysäytti homman.
Pahoittelen virhettä, varmasti moni muukin on joutunut tuon virheen uhriksi. Tuo tilanne piti olla käytännössä mahdoton ja kyseinen sisäinen suojaus oli vain kaiken varalta niin en ollut määritellyt tapahtumaa hälytettäväksi. Mutta lisäsin nyt tuohonkin tilanteeseen välittömän hälytysviestin itselleni jotta näen, ettei ongelma mitään kautta enää kummittele taikka ilmaannu uudelleen jonkun mahdollisen muutoksen myötä.
7.7.2018 jälkeen kirjoittamani viestit olen kirjoittanut yksityishenkilönä ja kätköilijänä "haksu10", en sivustoon liittyvänä taikka sen ylläpitäjänä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Re: GeoCheckerin päivitystä
Kiitos, kiitos, hienosti toimii nyt!
Pahoitteluni epätäsmällisestä ilmaisusta ja näin jälkikäteen katsoen myös liian epäystävällisestä sävystä. Eihän se niin iso vaiva ole muutamaa numeroa uudelleen kirjoitella.
Pahoitteluni epätäsmällisestä ilmaisusta ja näin jälkikäteen katsoen myös liian epäystävällisestä sävystä. Eihän se niin iso vaiva ole muutamaa numeroa uudelleen kirjoitella.
** H&I. - aivourheilija **
Re: GeoCheckerin päivitystä
GeoCheckerin kätkön omistajaosuuksia on päivitetty runsain mitoin joten kerron tässä koosteen.
Jatkoksi voi sitten kirjoitella ne bugit mitä löytyy
Tilastosivulla (johon pääsee omat GeoChecker-kätköt -sivulta):
- lippukuvat on päivitetty uuteen kuvapakettiin jossa kuvat on laadukkaampia ja myös puuttuneet liput ovat nyt mukana
- Sivusto -tiedot toimivat nyt
- Maalistan järjestys korjattu
Omistajan hallintasivulla
- Linkit on oletuksena pois näkyvistä, löytyy klikkaamalla "Näet kätkökuvaukseen liitettävät koodit klikkaamalla tästä" -palkkia
- Erinäisiä uusia linkkejä tuli mukaan listaan
Checkerin kuvalinkki (löytyy siis tuolta em. Omistajan hallintasivun linkeistä)
- Uusia kuvavaihtoehtoja pelkkään tilastotiedon keruuseen: Tarkasta -painike ilman määriä sekä "Näkymätön" kuva
- Maalippu -kuva jonka voi liittää vaikka kätkölistaukseen näyttämään mistä maista (ja paljonko) on listausta katseltu.
Muutakin pienempää säätöä tuli tehtyä, kaikkea en edes muista mutta eiköhän ne bugiraporttien myötä tule ilmi
Jatkoksi voi sitten kirjoitella ne bugit mitä löytyy
Tilastosivulla (johon pääsee omat GeoChecker-kätköt -sivulta):
- lippukuvat on päivitetty uuteen kuvapakettiin jossa kuvat on laadukkaampia ja myös puuttuneet liput ovat nyt mukana
- Sivusto -tiedot toimivat nyt
- Maalistan järjestys korjattu
Omistajan hallintasivulla
- Linkit on oletuksena pois näkyvistä, löytyy klikkaamalla "Näet kätkökuvaukseen liitettävät koodit klikkaamalla tästä" -palkkia
- Erinäisiä uusia linkkejä tuli mukaan listaan
Checkerin kuvalinkki (löytyy siis tuolta em. Omistajan hallintasivun linkeistä)
- Uusia kuvavaihtoehtoja pelkkään tilastotiedon keruuseen: Tarkasta -painike ilman määriä sekä "Näkymätön" kuva
- Maalippu -kuva jonka voi liittää vaikka kätkölistaukseen näyttämään mistä maista (ja paljonko) on listausta katseltu.
Muutakin pienempää säätöä tuli tehtyä, kaikkea en edes muista mutta eiköhän ne bugiraporttien myötä tule ilmi
7.7.2018 jälkeen kirjoittamani viestit olen kirjoittanut yksityishenkilönä ja kätköilijänä "haksu10", en sivustoon liittyvänä taikka sen ylläpitäjänä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Re: GeoCheckerin päivitystä
GeoCheckerin turvakuvan kanssa on ollut pieni ongelma; joskus varmasti oikea koodi onkin muka ollut väärin.
Itse asiassa koodi tällöin on ollut oikeasti väärä mutta allaoleva kuvankaappaus kertoo miten minäkin menin lankaan - löydä virhe
Ja tämä fontti on lähetetty bittien taivaaseen...
Itse asiassa koodi tällöin on ollut oikeasti väärä mutta allaoleva kuvankaappaus kertoo miten minäkin menin lankaan - löydä virhe
Ja tämä fontti on lähetetty bittien taivaaseen...
- Liitteet
-
- chekkeri.png (45.44 KiB) Katsottu 28637 kertaa
7.7.2018 jälkeen kirjoittamani viestit olen kirjoittanut yksityishenkilönä ja kätköilijänä "haksu10", en sivustoon liittyvänä taikka sen ylläpitäjänä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Re: GeoCheckerin päivitystä
Väli?haksu10 kirjoitti:GeoCheckerin turvakuvan kanssa on ollut pieni ongelma; joskus varmasti oikea koodi onkin muka ollut väärin.
Itse asiassa koodi tällöin on ollut oikeasti väärä mutta allaoleva kuvankaappaus kertoo miten minäkin menin lankaan - löydä virhe
Ja tämä fontti on lähetetty bittien taivaaseen...
Re: GeoCheckerin päivitystä
C on erehdyttäcästi G:n näköinen!
Re: GeoCheckerin päivitystä
10 pistettä ja papukaijamerkki!Pek47ka kirjoitti:C on erehdyttäcästi G:n näköinen!
7.7.2018 jälkeen kirjoittamani viestit olen kirjoittanut yksityishenkilönä ja kätköilijänä "haksu10", en sivustoon liittyvänä taikka sen ylläpitäjänä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.
Kyseistä päivämäärää edeltävät viestit voivat olla sivustoon liittyviä ylläpidollisiakin viestejä.