Kirjaudu:Muista minutSalasana unohtui?
Nimimerkki
Salasana:
Rekisteröidy

Valinnat


Lokiseuranta Loggausmäärät Ulkomaat FTF:t Haasteisiin tarttuneet Suosikkipisteet Uusimmat Sijaintikartta Kunnittain Loggaustilasto Puhelinluettelo Osoite

Kätköilijöiden lukumäärä kunnittain

Korosta kunta:

Vaihda järjestyskriteeriä klikkaamalla sarakkeiden otsikoita.

 KuntaKätköilijöitä/km2/1000 as.
1.Helsinki8911.24521.5412
2.Tampere6610.95863.1515
3.Turku5381.75583.0614
4.Espoo5160.97702.1290
5.Vantaa4021.67252.0486
6.Oulu3830.09872.0445
7.Jyväskylä3710.25302.8929
8.Kuopio2670.07142.3479
9.Lahti2380.45992.0636
10.Joensuu2150.07812.9709
11.Kouvola2000.06932.2618
12.Vaasa1810.31472.7803
13.Hämeenlinna1800.08712.7186
14.Pori1800.08732.1286
15.Lappeenranta1540.08772.1478
16.Seinäjoki1530.10412.7150
17.Salo1390.06412.5389
18.Kokkola1380.05053.0153
19.Rauma1360.12253.4218
20.Kotka1340.14112.4477
21.Hyvinkää1250.37122.7785
22.Lohja1230.11082.6355
23.Mikkeli1110.03442.0377
24.Kangasala1090.16773.8568
25.Kaarina1080.60163.5508
26.Tuusula1050.46572.8770
27.Imatra1020.53333.5350
28.Kirkkonummi1020.10042.8264
29.Nokia1000.28753.2282
30.Rovaniemi1000.01251.6849
31.Kajaani970.04282.5451
32.Kerava922.98802.7357
33.Nurmijärvi890.24232.2739
34.Raisio861.71793.5677
35.Järvenpää842.10262.1895
36.Riihimäki840.66892.9441
37.Ylöjärvi830.06272.7787
38.Lieto800.26444.5180
39.Janakkala720.12284.3171
40.Jämsä720.03953.1185
41.Porvoo700.03271.4486
42.Lempäälä690.22483.4731
43.Savonlinna680.01891.8378
44.Vihti660.11642.3819
45.Pirkkala540.51873.3202
46.Valkeakoski540.14512.6348
47.Naantali530.08312.8761
48.Paimio520.21465.0861
49.Sastamala520.03392.0186
50.Äänekoski520.04572.5557
51.Laukaa510.06182.8632
52.Heinola500.05962.4340
53.Hamina490.04242.2722
54.Raahe490.02591.8997
55.Orimattila480.07783.2384
56.Mänttä-Vilppula440.06703.7859
57.Siilinjärvi440.08662.1115
58.Hollola410.05641.7142
59.Ilmajoki410.07073.5163
60.Kempele390.35342.5420
61.Muurame390.20104.2377
62.Ulvila390.09232.8486
63.Ylivieska390.06802.8206
64.Mäntsälä380.06371.9530
65.Kontiolahti370.03592.7351
66.Pietarsaari370.09341.8814
67.Eurajoki340.02263.7049
68.Kalajoki340.01422.7200
69.Kauhajoki340.02582.3667
70.Sipoo320.04581.7882
71.Akaa310.27032.1817
72.Varkaus310.05911.3398
73.Kemi300.04011.3244
74.Keuruu300.02102.7607
75.Kauhava290.02181.6370
76.Iisalmi280.03211.2562
77.Loimaa280.03291.6408
78.Kurikka270.01551.1748
79.Lapinlahti270.03793.5804
80.Lapua270.03601.8951
81.Liperi270.02332.2384
82.Mustasaari270.00851.4888
83.Pyhtää270.03635.2539
84.Ruokolahti270.02274.7277
85.Tornio270.02001.2023
86.Uusikaupunki270.01401.7049
87.Hausjärvi250.06912.8663
88.Iitti250.03653.5296
89.Laihia240.04723.1149
90.Pieksämäki240.01311.1847
91.Hanko230.02872.3802
92.Liminka230.03532.6516
93.Masku230.09052.4463
94.Nivala230.04282.0911
95.Virrat230.01773.0128
96.Haapajärvi220.02792.8270
97.Haapavesi220.02032.9420
98.Hämeenkyrö220.04362.1277
99.Kankaanpää220.03121.7885
100.Pälkäne220.02983.1415
101.Pöytyä220.02842.6284
102.Eura210.03331.6746
103.Forssa210.08291.1780
104.Oulainen210.03512.6119
105.Orivesi200.02082.0831
106.Parainen200.00361.2967
107.Kuusamo190.00331.1323
108.Kärkölä190.07333.8681
109.Hattula180.04211.8819
110.Mynämäki180.03362.2352
111.Rusko180.14073.1115
112.Asikkala170.02251.9820
113.Ii170.00601.8519
114.Kannus170.03612.9570
115.Lieksa170.00421.3178
116.Nousiainen170.08523.5321
117.Pudasjärvi170.00291.8797
118.Sodankylä170.00141.9166
119.Vesilahti170.04803.9729
120.Laitila160.02931.8913
121.Loviisa160.00891.0191
122.Nurmes160.00591.4334
123.Pyhäranta160.05487.1301
124.Siuntio160.06012.7022
125.Säkylä160.03032.1014
126.Tammela160.02242.4158
127.Alavus150.01301.1827
128.Ikaalinen150.01782.0232
129.Loppi150.02291.8403
130.Muhos150.01881.7084
131.Raasepori150.00640.5184
132.Jokioinen140.07692.4293
133.Kaustinen140.03883.2400
134.Sotkamo140.00471.3076
135.Teuva140.02522.3171
136.Askola130.05962.7214
137.Aura130.13603.3740
138.Harjavalta130.10181.7216
139.Inkoo130.01362.3318
140.Karkkila130.05091.4259
141.Kruunupyy130.01731.9374
142.Leppävirta130.00861.2113
143.Sievi130.01622.4524
144.Urjala130.02572.4056
145.Hankasalmi120.01742.1763
146.Joroinen120.01692.2018
147.Kristiinankaupunki120.00711.6538
148.Mäntyharju120.00991.8425
149.Tyrnävä120.02421.9364
150.Huittinen110.02041.0255
151.Pedersören kunta110.01331.0051
152.Ruovesi110.01162.1501
153.Taipalsaari110.01442.2422
154.Veteli110.02113.1483
155.Vöyri110.00902.4586
156.Alajärvi100.00950.9427
157.Inari100.00061.4537
158.Kokemäki100.01881.2315
159.Kuhmo100.00181.0217
160.Merikarvia100.00802.9070
161.Nakkila100.05411.7367
162.Outokumpu100.01711.3254
163.Padasjoki100.01372.8596
164.Saarijärvi100.00700.9341
165.Vimpeli100.03043.0441
166.Ilomantsi90.00281.4859
167.Lumijoki90.03104.6296
168.Luumäki90.01051.7425
169.Pornainen90.06001.7953
170.Uurainen90.02422.6954
171.Vaala90.00512.6110
172.Isokyrö80.02241.6019
173.Kauniainen81.33330.9408
174.Keminmaa80.01240.9229
175.Kitee80.00460.6669
176.Parkano80.00881.1236
177.Petäjävesi80.01612.0523
178.Puolanka80.00312.5229
179.Siikajoki80.00481.3826
180.Suomussalmi80.00140.8503
181.Suonenjoki80.00931.0528
182.Uusikaarlepyy80.00481.0745
183.Viitasaari80.00501.0977
184.Ähtäri80.00881.2103
185.Alavieska70.02772.5271
186.Juva70.00520.9847
187.Kangasniemi70.00531.1494
188.Polvijärvi70.00731.4517
189.Rautjärvi70.01741.7123
190.Rääkkylä70.01002.6217
191.Somero70.01000.7398
192.Tohmajärvi70.00781.3600
193.Virolahti70.01251.9824
194.Evijärvi60.01542.1575
195.Halsua60.01404.4577
196.Maalahti60.00311.0762
197.Reisjärvi60.01192.0027
198.Taivalkoski60.00231.3242
199.Toivakka60.01452.5381
200.Vesanto60.01052.4702
201.Vieremä60.00621.4822
202.Enontekiö50.00062.6164
203.Joutsa50.00470.9796
204.Juuka50.00270.8714
205.Kaavi50.00631.4463
206.Karvia50.00961.8369
207.Kemiönsaari50.00180.6875
208.Kiuruvesi50.00350.5332
209.Kuortane50.01031.2497
210.Kärsämäki50.00711.6846
211.Pielavesi50.00360.9546
212.Pomarkku50.01511.9904
213.Puumala50.00401.8990
214.Sauvo50.01671.6518
215.Soini50.00872.0358
216.Sonkajärvi50.00321.0607
217.Hartola40.00591.1581
218.Heinävesi40.00300.9903
219.Hyrynsalmi40.00261.3991
220.Karstula40.00420.8686
221.Kolari40.00151.0312
222.Lappajärvi40.00761.1367
223.Luoto40.00470.8562
224.Närpiö40.00170.4211
225.Pyhäntä40.00472.3909
226.Rautalampi40.00521.1360
227.Salla40.00070.9333
228.Savitaipale40.00580.9978
229.Siikainen40.00812.4082
230.Siikalatva40.00180.6265
231.Tervola40.00251.1561
232.Utajärvi40.00231.3158
233.Hirvensalmi30.00401.2136
234.Honkajoki30.00901.5560
235.Kaskinen30.01712.0367
236.Kemijärvi30.00080.3475
237.Kittilä30.00040.4955
238.Koski Tl30.01561.2175
239.Lestijärvi30.00543.4169
240.Merijärvi30.01302.5253
241.Paltamo30.00260.7559
242.Parikkala30.00390.5019
243.Pyhäjärvi30.00210.4933
244.Sulkava30.00390.9940
245.Tervo30.00611.7133
246.Enonkoski20.00481.2085
247.Hailuoto20.00181.9550
248.Humppila20.01350.7868
249.Isojoki20.00310.8187
250.Juupajoki20.00730.9259
251.Kannonkoski20.00361.2453
252.Kivijärvi20.00331.4620
253.Konnevesi20.00290.6698
254.Kuhmoinen20.00210.7602
255.Kustavi20.00262.2272
256.Lapinjärvi20.00590.6842
257.Maarianhamina20.09640.1801
258.Multia20.00261.0235
259.Muonio20.00100.8478
260.Oripää20.01701.4306
261.Pertunmaa20.00441.0111
262.Pihtipudas20.00160.4282
263.Posio20.00060.5000
264.Punkalaidun20.00550.5984
265.Savukoski20.00031.6625
266.Sysmä20.00210.4476
267.Toholampi20.00320.5682
268.Vehmaa20.00990.8197
269.Ylitornio20.00090.4128
270.Ypäjä20.01090.7669
271.Brändö10.00061.9493
272.Jomala10.00150.2548
273.Jämijärvi10.00450.4755
274.Kinnula10.00200.5438
275.Korsnäs10.00070.4488
276.Kökar10.00053.8168
277.Lemi10.00380.3275
278.Luhanka10.00321.2034
279.Marttila10.00510.4916
280.Miehikkälä10.00230.4371
281.Myrskylä10.00480.4960
282.Pelkosenniemi10.00050.9560
283.Pello10.00050.2447
284.Perho10.00130.3312
285.Pyhäjoki10.00070.2976
286.Rantasalmi10.00110.2417
287.Ranua10.00030.2258
288.Ristijärvi10.00110.6460
289.Saltvik10.00090.5698
290.Simo10.00050.2828
291.Taivassalo10.00460.5872
292.Tuusniemi10.00140.3489
293.Utsjoki10.00020.7547
294.Eckerö00.00000.0000
295.Finström00.00000.0000
296.Föglö00.00000.0000
297.Geta00.00000.0000
298.Hammarland00.00000.0000
299.Karijoki00.00000.0000
300.Keitele00.00000.0000
301.Kihniö00.00000.0000
302.Kumlinge00.00000.0000
303.Kyyjärvi00.00000.0000
304.Lemland00.00000.0000
305.Lumparland00.00000.0000
306.Pukkila00.00000.0000
307.Rautavaara00.00000.0000
308.Sottunga00.00000.0000
309.Sund00.00000.0000
310.Vårdö00.00000.0000

Geocache.fi on itsenäinen Suomalainen sivusto. Käyttämällä Geocache.fi -sivustoa hyväksyt sivuston käyttöehdot (27.4.2020)
Yhteydenotot     Tietosuoja- ja rekisteriseloste     Ylläpito ja kehitys Kivenalla.fi / haksu10.

Powered by the Geocaching API. Made possible through the support of Geocaching Premium Memberships, the API program gives third-party developers the opportunity to work with Geocaching HQ on a full suite of integrated products and services for the community. API developer applications are designed to work with the core services of geocaching.com and provide additional features to the geocaching community.
Geocaching Cache Type Icons © Groundspeak, Inc. DBA Geocaching HQ. All rights reserved. Used with permission.
 
Powered by

Rendered from memory 15.08.2020 13:54:09 , generating time 0.293 sec.kalatirppa