Kirjaudu:Muista minutSalasana unohtui?
Nimimerkki
Salasana:
Rekisteröidy

Valinnat


Lokiseuranta Loggausmäärät Ulkomaat FTF:t Haasteisiin tarttuneet Suosikkipisteet Uusimmat Sijaintikartta Kunnittain Loggaustilasto Puhelinluettelo Osoite

Kätköilijöiden lukumäärä kunnittain

Korosta kunta:

Vaihda järjestyskriteeriä klikkaamalla sarakkeiden otsikoita.

 KuntaKätköilijöitä/km2/1000 as.
1.Kerava922.98802.7357
2.Järvenpää842.10262.1895
3.Turku5381.75583.0614
4.Raisio861.71793.5677
5.Vantaa4021.67252.0486
6.Kauniainen81.33330.9408
7.Helsinki8911.24521.5412
8.Espoo5160.97702.1290
9.Tampere6610.95863.1515
10.Riihimäki840.66892.9441
11.Kaarina1080.60163.5508
12.Imatra1020.53333.5350
13.Pirkkala540.51873.3202
14.Tuusula1050.46572.8770
15.Lahti2380.45992.0636
16.Hyvinkää1250.37122.7785
17.Kempele390.35342.5420
18.Vaasa1810.31472.7803
19.Nokia1000.28753.2282
20.Akaa310.27032.1817
21.Lieto800.26444.5180
22.Jyväskylä3710.25302.8929
23.Nurmijärvi890.24232.2739
24.Lempäälä690.22483.4731
25.Paimio520.21465.0861
26.Muurame390.20104.2377
27.Kangasala1090.16773.8568
28.Valkeakoski540.14512.6348
29.Kotka1340.14112.4477
30.Rusko180.14073.1115
31.Aura130.13603.3740
32.Janakkala720.12284.3171
33.Rauma1360.12253.4218
34.Vihti660.11642.3819
35.Lohja1230.11082.6355
36.Seinäjoki1530.10412.7150
37.Harjavalta130.10181.7216
38.Kirkkonummi1020.10042.8264
39.Oulu3830.09872.0445
40.Maarianhamina20.09640.1801
41.Pietarsaari370.09341.8814
42.Ulvila390.09232.8486
43.Masku230.09052.4463
44.Lappeenranta1540.08772.1478
45.Pori1800.08732.1286
46.Hämeenlinna1800.08712.7186
47.Siilinjärvi440.08662.1115
48.Nousiainen170.08523.5321
49.Naantali530.08312.8761
50.Forssa210.08291.1780
51.Joensuu2150.07812.9709
52.Orimattila480.07783.2384
53.Jokioinen140.07692.4293
54.Kärkölä190.07333.8681
55.Kuopio2670.07142.3479
56.Ilmajoki410.07073.5163
57.Kouvola2000.06932.2618
58.Hausjärvi250.06912.8663
59.Ylivieska390.06802.8206
60.Mänttä-Vilppula440.06703.7859
61.Salo1390.06412.5389
62.Mäntsälä380.06371.9530
63.Ylöjärvi830.06272.7787
64.Laukaa510.06182.8632
65.Siuntio160.06012.7022
66.Pornainen90.06001.7953
67.Heinola500.05962.4340
68.Askola130.05962.7214
69.Varkaus310.05911.3398
70.Hollola410.05641.7142
71.Pyhäranta160.05487.1301
72.Nakkila100.05411.7367
73.Karkkila130.05091.4259
74.Kokkola1380.05053.0153
75.Vesilahti170.04803.9729
76.Laihia240.04723.1149
77.Sipoo320.04581.7882
78.Äänekoski520.04572.5557
79.Hämeenkyrö220.04362.1277
80.Kajaani970.04282.5451
81.Nivala230.04282.0911
82.Hamina490.04242.2722
83.Hattula180.04211.8819
84.Kemi300.04011.3244
85.Jämsä720.03953.1185
86.Kaustinen140.03883.2400
87.Lapinlahti270.03793.5804
88.Iitti250.03653.5296
89.Pyhtää270.03635.2539
90.Kannus170.03612.9570
91.Lapua270.03601.8951
92.Kontiolahti370.03592.7351
93.Liminka230.03532.6516
94.Oulainen210.03512.6119
95.Mikkeli1110.03442.0377
96.Sastamala520.03392.0186
97.Mynämäki180.03362.2352
98.Eura210.03331.6746
99.Loimaa280.03291.6408
100.Porvoo700.03271.4486
101.Iisalmi280.03211.2562
102.Kankaanpää220.03121.7885
103.Lumijoki90.03104.6296
104.Vimpeli100.03043.0441
105.Säkylä160.03032.1014
106.Pälkäne220.02983.1415
107.Laitila160.02931.8913
108.Hanko230.02872.3802
109.Pöytyä220.02842.6284
110.Haapajärvi220.02792.8270
111.Alavieska70.02772.5271
112.Raahe490.02591.8997
113.Kauhajoki340.02582.3667
114.Urjala130.02572.4056
115.Teuva140.02522.3171
116.Tyrnävä120.02421.9364
117.Uurainen90.02422.6954
118.Liperi270.02332.2384
119.Loppi150.02291.8403
120.Ruokolahti270.02274.7277
121.Eurajoki340.02263.7049
122.Asikkala170.02251.9820
123.Tammela160.02242.4158
124.Isokyrö80.02241.6019
125.Kauhava290.02181.6370
126.Veteli110.02113.1483
127.Keuruu300.02102.7607
128.Orivesi200.02082.0831
129.Huittinen110.02041.0255
130.Haapavesi220.02032.9420
131.Tornio270.02001.2023
132.Savonlinna680.01891.8378
133.Muhos150.01881.7084
134.Kokemäki100.01881.2315
135.Ikaalinen150.01782.0232
136.Virrat230.01773.0128
137.Hankasalmi120.01742.1763
138.Rautjärvi70.01741.7123
139.Kruunupyy130.01731.9374
140.Outokumpu100.01711.3254
141.Kaskinen30.01712.0367
142.Oripää20.01701.4306
143.Joroinen120.01692.2018
144.Sauvo50.01671.6518
145.Sievi130.01622.4524
146.Petäjävesi80.01612.0523
147.Koski Tl30.01561.2175
148.Kurikka270.01551.1748
149.Evijärvi60.01542.1575
150.Pomarkku50.01511.9904
151.Toivakka60.01452.5381
152.Taipalsaari110.01442.2422
153.Kalajoki340.01422.7200
154.Uusikaupunki270.01401.7049
155.Halsua60.01404.4577
156.Padasjoki100.01372.8596
157.Inkoo130.01362.3318
158.Humppila20.01350.7868
159.Pedersören kunta110.01331.0051
160.Pieksämäki240.01311.1847
161.Alavus150.01301.1827
162.Merijärvi30.01302.5253
163.Rovaniemi1000.01251.6849
164.Virolahti70.01251.9824
165.Keminmaa80.01240.9229
166.Reisjärvi60.01192.0027
167.Ruovesi110.01162.1501
168.Ypäjä20.01090.7669
169.Luumäki90.01051.7425
170.Vesanto60.01052.4702
171.Kuortane50.01031.2497
172.Rääkkylä70.01002.6217
173.Somero70.01000.7398
174.Mäntyharju120.00991.8425
175.Vehmaa20.00990.8197
176.Karvia50.00961.8369
177.Alajärvi100.00950.9427
178.Suonenjoki80.00931.0528
179.Vöyri110.00902.4586
180.Honkajoki30.00901.5560
181.Loviisa160.00891.0191
182.Ähtäri80.00881.2103
183.Parkano80.00881.1236
184.Soini50.00872.0358
185.Leppävirta130.00861.2113
186.Mustasaari270.00851.4888
187.Siikainen40.00812.4082
188.Merikarvia100.00802.9070
189.Tohmajärvi70.00781.3600
190.Lappajärvi40.00761.1367
191.Polvijärvi70.00731.4517
192.Juupajoki20.00730.9259
193.Kristiinankaupunki120.00711.6538
194.Kärsämäki50.00711.6846
195.Saarijärvi100.00700.9341
196.Raasepori150.00640.5184
197.Kaavi50.00631.4463
198.Vieremä60.00621.4822
199.Tervo30.00611.7133
200.Ii170.00601.8519
201.Nurmes160.00591.4334
202.Hartola40.00591.1581
203.Lapinjärvi20.00590.6842
204.Savitaipale40.00580.9978
205.Punkalaidun20.00550.5984
206.Lestijärvi30.00543.4169
207.Kangasniemi70.00531.1494
208.Juva70.00520.9847
209.Rautalampi40.00521.1360
210.Vaala90.00512.6110
211.Marttila10.00510.4916
212.Viitasaari80.00501.0977
213.Siikajoki80.00481.3826
214.Uusikaarlepyy80.00481.0745
215.Enonkoski20.00481.2085
216.Myrskylä10.00480.4960
217.Sotkamo140.00471.3076
218.Joutsa50.00470.9796
219.Pyhäntä40.00472.3909
220.Luoto40.00470.8562
221.Kitee80.00460.6669
222.Taivassalo10.00460.5872
223.Jämijärvi10.00450.4755
224.Pertunmaa20.00441.0111
225.Lieksa170.00421.3178
226.Karstula40.00420.8686
227.Puumala50.00401.8990
228.Hirvensalmi30.00401.2136
229.Sulkava30.00390.9940
230.Parikkala30.00390.5019
231.Lemi10.00380.3275
232.Parainen200.00361.2967
233.Pielavesi50.00360.9546
234.Kannonkoski20.00361.2453
235.Kiuruvesi50.00350.5332
236.Kuusamo190.00331.1323
237.Kivijärvi20.00331.4620
238.Sonkajärvi50.00321.0607
239.Toholampi20.00320.5682
240.Luhanka10.00321.2034
241.Puolanka80.00312.5229
242.Maalahti60.00311.0762
243.Isojoki20.00310.8187
244.Heinävesi40.00300.9903
245.Pudasjärvi170.00291.8797
246.Konnevesi20.00290.6698
247.Ilomantsi90.00281.4859
248.Juuka50.00270.8714
249.Hyrynsalmi40.00261.3991
250.Paltamo30.00260.7559
251.Kustavi20.00262.2272
252.Multia20.00261.0235
253.Tervola40.00251.1561
254.Taivalkoski60.00231.3242
255.Utajärvi40.00231.3158
256.Miehikkälä10.00230.4371
257.Pyhäjärvi30.00210.4933
258.Kuhmoinen20.00210.7602
259.Sysmä20.00210.4476
260.Kinnula10.00200.5438
261.Kuhmo100.00181.0217
262.Kemiönsaari50.00180.6875
263.Siikalatva40.00180.6265
264.Hailuoto20.00181.9550
265.Närpiö40.00170.4211
266.Pihtipudas20.00160.4282
267.Kolari40.00151.0312
268.Jomala10.00150.2548
269.Sodankylä170.00141.9166
270.Suomussalmi80.00140.8503
271.Tuusniemi10.00140.3489
272.Perho10.00130.3312
273.Ristijärvi10.00110.6460
274.Rantasalmi10.00110.2417
275.Muonio20.00100.8478
276.Ylitornio20.00090.4128
277.Saltvik10.00090.5698
278.Kemijärvi30.00080.3475
279.Salla40.00070.9333
280.Korsnäs10.00070.4488
281.Pyhäjoki10.00070.2976
282.Inari100.00061.4537
283.Enontekiö50.00062.6164
284.Posio20.00060.5000
285.Brändö10.00061.9493
286.Kökar10.00053.8168
287.Pelkosenniemi10.00050.9560
288.Simo10.00050.2828
289.Pello10.00050.2447
290.Kittilä30.00040.4955
291.Savukoski20.00031.6625
292.Ranua10.00030.2258
293.Utsjoki10.00020.7547
294.Eckerö00.00000.0000
295.Finström00.00000.0000
296.Föglö00.00000.0000
297.Geta00.00000.0000
298.Hammarland00.00000.0000
299.Karijoki00.00000.0000
300.Keitele00.00000.0000
301.Kihniö00.00000.0000
302.Kumlinge00.00000.0000
303.Kyyjärvi00.00000.0000
304.Lemland00.00000.0000
305.Lumparland00.00000.0000
306.Pukkila00.00000.0000
307.Rautavaara00.00000.0000
308.Sottunga00.00000.0000
309.Sund00.00000.0000
310.Vårdö00.00000.0000

Geocache.fi on itsenäinen Suomalainen sivusto. Käyttämällä Geocache.fi -sivustoa hyväksyt sivuston käyttöehdot (27.4.2020)
Yhteydenotot     Tietosuoja- ja rekisteriseloste     Ylläpito ja kehitys Kivenalla.fi / haksu10.

Powered by the Geocaching API. Made possible through the support of Geocaching Premium Memberships, the API program gives third-party developers the opportunity to work with Geocaching HQ on a full suite of integrated products and services for the community. API developer applications are designed to work with the core services of geocaching.com and provide additional features to the geocaching community.
Geocaching Cache Type Icons © Groundspeak, Inc. DBA Geocaching HQ. All rights reserved. Used with permission.
 
Powered by

Rendered from memory 15.08.2020 13:53:43 , generating time 0.277 sec.kalatirppa